• Kategorie
  • Szukaj
  • Pojemniki gastronomiczne GN

Pojemniki GN to odporne na uszkodzenia i bardzo łatwe w czyszczeniu naczynia, które są niezastąpione w profesjonalnej gastronomii. To właśnie dzięki nim możliwe jest przechowywanie żywności w bezpiecznych warunkach, co ma kluczowe znaczenie w niemal każdym lokalu, gdzie serwowane jest jedzenie. Pojemniki GN doskonale sprawdzają się na przykład w firmach cateringowych, stołówkach, restauracjach, barach, szkołach, przedszkolach i wielu, wielu innych miejscach. W naszej ofercie dostępne są modele w różnych rozmiarach (GN 1/4, GN 1/2, GN 1/6, GN 1/3 czy GN 1/9). Dodatkowo wykonane z niezwykle trwałych i przyjaznych dla posiłków materiałów. Doskonale sprawdzą się na każdym etapie przyrządzania dań - od przechowywanych w odpowiedniej temperaturze składników, aż po transport gotowej potrawy do klienta.

Pojemniki GN - niezbędnik w gastronomii

Pojemniki gastronomiczne GN ze sklepu Termosy.com.pl to gwarancja najwyższej jakości. Bogaty asortyment pozwala dopasować je nie tylko do specyfiki danego lokalu, ale też naszych indywidualnych preferencji. Można u nas znaleźć niezwykle trwałe pojemniki GN ze stali nierdzewnej, pojemniki perforowane, pojemniki GN wykonane z poliwęglanu, aluminium czy polipropylenu. Ich wszechstronne zastosowanie czyni je niezbędnymi wszędzie tam, gdzie stawia się na bezpieczeństwo podczas gotowania, smażenia, pieczenia czy przygotowywania szybkich przekąsek.

Czym są pojemniki GN?

Przechowywanie żywności i wszelkich produktów spożywczych to bardzo ważna kwestia w każdym lokalu gastronomicznym. Zaplecze kuchenne musi być zatem wyposażone nie tylko w profesjonalny sprzęt, ale także odpowiedniej jakości gadżety. Doskonałym przykładem są tutaj właśnie pojemniki GN. Na początku warto jednak zastanowić się nad tym, do czego odnosi się sam skrót użyty w ich nazwie.

Otóż odnosi się on do pojęcie gastro norm, powszechnie wykorzystywanego w branży, jak też przez producentów sprzętu AGD. Jest to po prostu ujednolicone oznaczenie wielkości pojemników GN, co pozwala nam dopasować je odpowiednio do różnych urządzeń, jak chociażby zmywarki gastronomiczne, stoły chłodnicze, piece konwekcyjno parowe, szafy chłodnicze, piekarniki bądź inne urządzenia gastronomiczne. Pojemniki GN sprawiają, że wszystkie potrzebne do przygotowanie konkretnego dania składniki możemy mieć zawsze pod ręką. Takie naczynia nie zajmują wiele miejsca i pozwolą nam na łatwą organizację przestrzeni w kuchni.

Rozmiary pojemników GN

Używane w gastronomii pojemniki GN dostępne są w wielu standardowych rozmiarach, które są zgodne ze wspomnianym gastro norm. Pojemnik GN o symbolu 1/1 posiada wymiary 530 mm na 325 mm. W naszej ofercie dostępne są także inne pojemniki GN, których rozmiar stanowi ułamek od tego najpopularniejszego, wspomnianego wcześniej. Przykładowo pojemnik GN 1/2 posiada wymiary 325 mm na 265 mm. Inne popularne modele to między innymi GN 1/4, GN 1/3, GN 1/6 czy GN 1/9. Z nimi przechowywanie produktów spożywczych nie będzie stanowić żadnego problemu. Na rynku można znaleźć również pojemniki GN o znacznie większych gabarytach, jak przykładowo pojemnik GN 2/4. Z powodzeniem sprawdzą się w restauracjach czy stołówkach. Typowe wymiary wspomnianych pojemników prezentują się następująco:

GN 1/1 – 530×325 mm, GN 2/1 – 650×530 mm, GN 1/2 – 325×265 mm, GN 2/4 – 162×530 mm, GN 2/3 – 354×325 mm, GN 1/3 – 325×176 mm, GN 1/4 – 265×163 mm, GN 1/6 – 176×162 mm, GN 1/9 – 108×176 mm.

Pojemniki gastronomiczne GN są odporne na szereg negatywnych czynników zewnętrznych, więc bezpiecznie można w nich przechowywać nie tylko składniki potraw, ale też gotowe dania bądź resztki jedzenia. Z łatwością dopasujemy na przykład do wielkości stołów sałatkowych czy przechowamy w urządzeniach chłodniczych, ale też piecach konwekcyjnych. Ich zadaniem jest ułatwienie pracy kucharzy na każdym etapie gotowania - nie ma znaczenia czy jest to prosta sałatka składająca się z kilku składników, a może wyszukana pizza, stanowiąca główną pozycję w menu naszego lokalu.

Dopasuj pojemnik GN do swoich potrzeb

Jak już zostało podkreślone, pojemniki GN mają różne wymiary, a także zostały wykonane z różnych materiałów. To sprawia, że bez trudu możemy je dopasować z jednej strony do naszych indywidualnych wymagań i specyfiki przechowywanej w nich żywności, a z drugiej zaś do wielkości konkretnego urządzenia. Pojemniki ze stali nierdzewnej mogą być na przykład używane do przechowywania w urządzeniach chłodniczych (jak np. szafy chłodnicze), ale też urządzeniach przeznaczonych do obróbki cieplnej (tutaj wskazać można piece konwekcyjno parowe, piekarniki i inne). Ponadto są odporne nie tylko na uszkodzenia, jakie mogą powstać w trakcie użytkowania, ale także korozję. Dzięki nim możemy zagwarantować najwyższe bezpieczeństwo podczas przechowania produktów spożywczych w gastronomii. W ofercie możemy znaleźć jeszcze wiele innych pojemników GN.

Oferta pojemników GN w sklepie Termosy.com.pl

Żywność w gastronomii wymaga prawidłowego przechowywania. Właśnie dlatego oferujemy nie tylko pojemnik GN wykonany z trwałych materiałów, ale także niezbędne akcesoria do pojemników GN, jak chociażby pokrywki. Różnorodność rozmiarów sprawia, że z łatwością dopasujemy je do specyfiki każdego miejsca, jak też urządzeń gastronomicznych - od niewielkiego baru, aż po profesjonalne firmy cateringowe. Właściwości pojemników GN doceniane są nie tylko przez zawodowych kucharzy, ale także gospodynie domowe. Takie naczynia będą bowiem idealne również do naszej prywatnej kuchni.

W sklepie Termosy.com.pl prezentujemy bogatą ofertę pojemników GN. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że potrzeby naszych klientów są bardzo różne. W każdym lokalu sprawdzą się najlepiej takie pojemniki GN, które są możliwie najlepiej dopasowane do rodzaju przechowywanych posiłków czy żywności. Tutaj bardzo ważne jest to, z jakiego materiału zostały wykonane. Przykładowo pojemnik GN ze stali nierdzewnej będzie idealny w pizzeriach bądź barach sałatkowych. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą nie tylko pojemników GN, a także pozostałych urządzeń i akcesoriów. Można u nas znaleźć piece konwekcyjno parowe, szafy chłodnicze, bemary, a także szereg innych urządzeń gastronomicznych. Z nami przygotowywanie nawet najbardziej wykwintnego dania oraz utrzymanie czystości staje się dziecinnie proste.

  • Opinie naszych klientów
 
termosy.com.pl Reviews with ekomi-pl.com